×
ul. Henryka Sienkiewicza 65
25-002 Kielce
tel/fax:
NIP:
959-191-29-72
27.08.2018
Stowarzyszenie Integracja Europa - Wschód

Stowarzyszenie Integracja Europa – Wschód rozpoczęło działalność w 2010 roku w Kielcach – mieście partnerskim Winnicy (historycznie to region Podole i stolica obwodu winnickiego).
Organizację tworzy grupa doświadczonych już entuzjastów, dla który Europa Wschodnia stała się ważnym kierunkiem życia.
Obecnie to Polacy i Ukraińcy - aktywni członkowie, wolontariusze i sympatycy w tym: ekonomiści, szkoleniowcy, radcy prawni, urzędnicy, przedsiębiorcy, naukowcy, pracownicy uniwersytetów oraz co bardzo ważne dla nas także młodzież i studenci.
Działalność w Stowarzyszeniu jest dla nas doskonałym uzupełnieniem codziennej aktywności i szansą na realizację ciekawych międzynarodowych inicjatyw.
Nie jesteśmy organizacją zamkniętą, ale we współpracy mile widziani są przede wszystkim kreatywni ludzie – otwarci na wyzwania i ciekawe projekty.

Od początku działalności Stowarzyszenie Integracja Europa - Wschód zrealizowało ponad 100 projektów i inicjatyw o znaczeniu międzynarodowym (w tym współfinansowanych przez MSZ, MEN, Senat RP, Ministerstwo Rozwoju, Ambasadę RP w Kijowie, Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Kijowie) – głównie na Ukrainie, ale także we współpracy z Niemcami, Gruzją, Rosją, Litwą, Estonią, Rumunią, Bułgarią czy Turcją.
Były to m.in. misje gospodarcze, wizyty edukacyjne i studyjne, projekty rozwojowe, liczne szkolenia i konferencje, wsparcie polskich i ukraińskich przedsiębiorstw oraz uczelni wyższych oraz autorskie projekty w sektorze pozarządowym.

Od 2012 roku prowadzimy Polonijne Multicentrum Edukacyjne w Winnicy i Chmielnickim.
W 2017 roku rozpoczęliśmy prowadzenie w Kielcach i Winnicy przedstawicielstw Polsko - Ukraińskiej Izby Gospodarczej.

Zaczęło się od Ukrainy, która do dziś jest naszym hobby, gdzie dobra muzyka, ciekawa kultura, serdeczni ludzie i wiele roboty!
Przez ostatnie lata Ukraina w naszej perspektywie współpracy zmieniała optykę rozwoju kilkukrotnie, ale nieprzerwalnie pozostaje krajem o ogromnym kapitale ludzkim z ogromnymi potrzebami rozwoju.
We współpracy między krajami bywa różnie, ale nam najbardziej zależy na budowaniu dobrych bezpośrednich relacji międzyludzkich.
Organizacje takie jak nasza mogą dużo szybciej reagować na potrzeby lokalnych społeczności.
Uważamy, iż w długofalowym okresie ma to ogromne znaczenie w umacnianiu europejskiej współpracy regionów, a szczególne także dla naszej części kontynentu zw. z sąsiedztwem z Rosją.

Zapraszamy do współpracy!

Stowarzyszenie Integracja Europa - Wschód
Stowarzyszenie Integracja Europa - Wschód